Az Intézményben Tóth Dezső belső kontrollrendszer koordinátor feladatokat lát el, beleértve az integrált kockázatkezelési koordinátor/szervezeti felelős tevékenységeit is. Tevékenységének kereteit a költségvetési szervek belső kontrollrendszeréről és belső ellenőrzéséről szóló 370/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Bkr.) és az Államháztartási Belső Kontroll Standardok és Gyakorlati Útmutató (a továbbiakban: ÁBKSGYÚ) határozzák meg.
A feladatokat legjobb tudása szerint, a vonatkozó hatályos jogszabályok és útmutatók betartásával, az intézmény érdekeinek maximális figyelembevételével látja el. Ezek a jogszabályok és útmutatók az ÁBKSGYÚ és a belső kontrollrendszer és az integritásirányítási rendszer fejlesztéséhez készült három módszertani útmutató, amelyet a belügyminiszter a nemzetgazdasági miniszter egyetértésével adott ki.
Nagy szakmai tapasztalatának köszönhetően egyértelmű segítséget nyújt a jogszabályokból és az útmutatókból adódó feladatok legjobb gyakorlat szerinti végrehajtásához. Egyes tevékenységeket önállóan végez, másokban koordináló tevékenységet lát el, melyek eredményeit összegzi. Aktívan részt vesz továbbá az intézmény integritásának fejlesztésében is.
A közelmúltban a belsőkontrollrendszer kialakításával, fejlesztésével és működtetésével kapcsolatban végzett feladati és eredményei például az alábbiak voltak:
Az eddigi együttműködésünk során szerzett tapasztalataim alapján Tóth Dezső rendelkezik mindazon - megbízása előtt nálunk hiányzó - kompetenciákkal, amelyek a belsőkontrollrendszer kialakításához, fejlesztéséhez és működtetéséhez elengedhetetlenül szükségesek Intézményünknél.
Elméleti is gyakorlati tudása lefedi a belső kontrollrendszer szakmai területeit és kiemelt hangsúllyal tartalmazza a nyílt kommunikációs, a csapat-együttműködési és rendszerelméleti területeket is. Tevékenységeiben mindenkor szakszerűen jár el, és maximálisan együttműködik az adott feladatban érintett személyekkel. A vonatkozó határidőket maradéktalanul betartja, professzionális szintű munkát végez, és az általa készített dokumentumok átláthatóak, könnyen áttekinthetőek és gyorsan megtalálhatók bennük az abban közölt lényegi információk.
Röviden elmondható, hogy hiányt pótló tevékenységében mások munkáját is maximálisan segíti, mellyel az Intézmény belső kontroll rendszerrel kapcsolatos eredményességét is javítja.